Anders Olson skulptur

557697

ANDERS OLSON (1880-1955): Naken kvinna, signerad A Olson, gjutarstämpel Rosengrens Limhamn, brons, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

Ändringar/tillägg
Skulptören är Anders Olson

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Anders Olson skulptur

Budhistorik (23 bud)
4150050
2 400
4148892
4150048
4148892
1 900
4150047
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.