Stig Blomberg skulptur förlaga

557693

STIG BLOMBERG (1901-1970), (2), SKULPTUR, kvinna på trappa, gjutarstämpel JN Rosengren Cire Perdue Limhamn, brons, BREVPRESS, signerade, skulpturens höjd ca 11, brevpress diameteter ca 9 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (9 bud)
4144670
850
4149520
4144670
750
4149519
700
4144670
650

Slutpris SEK:
850
77 EUR, 89 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.