Sideboard Svenskt Tenn design Josef Frank

557626

JOSEF FRANK, sideboard, Svenskt Tenn, modellnummer 821, benställning i mahogny, skiva fanerad i pyramidmahogny med intarisarand av björk, fem lådor i sargen varav tre är låsbara, draghandtag i blankpolerad mässing, ca 50x180, höjd ca 75 cm

Smärre bruksskick, repa på skivan, nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Soffbord, sidobord, Design, Selected

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (8 bud)
4147800
15 500
4147172
15 000
4147171
14 500
4146385
14 000
4146383
12 500

Slutpris SEK:
15 500
1 514 EUR, 1 772 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.