Stolar Svenskt Tenn design Josef Frank

557613

JOSEF FRANK, stolar, 14 st, varav 2 karmstolar, Svenskt Tenn, modellnummer 695, klädsel i hallronrött skinn med pärlspikning, etikettmärkta Josef Frank Svenskt Tenn, modellen formgavs 1935, sitthöjd ca 50 cm

Bruksslitage, smärre repor och fläckar

Möbler, Stolar, Design, Selected

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (32 bud)
4147638
48 000
4152554
46 000
4147638
44 000
4152552
42 000
4147638
40 000

Slutpris SEK:
48 000
4 690 EUR, 5 486 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.