Soffbord Svenskt Tenn design Josef Frank

557608

JOSEF FRANK, soffbord, Svenskt Tenn, modellnummer 2139, rund skiva fanerad med almrot, ben i svarvad valnöt, sarg i formpressad valnöt, brännmärkt Josef Frank, höjd ca 50, diameter ca 120 cm

Bruksslitage, skiva med smärre fläckar. Smärre sprickor i sargen.

Möbler, Soffbord, sidobord, Design, Selected

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (17 bud)
4152661
35 000
4151803
34 000
4151248
33 000
4151802
33 000
4151248
32 000

Slutpris SEK:
35 000
3 178 EUR, 3 413 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.