Bordsuppsats

557579

BORDSUPPSATS, 1800-talets slut, tripod dekorerad med satyrhuvuden med fladdermusvingar, delvis förgylld och svartpatinerad brons, skål i gjutet glas, höjd ca 40, diameter 26 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse, Metall

Monter 7

Bordsuppsats

Budhistorik (9 bud)
4164200
4 400
4164090
4 200
4164076
4164075
3 800
4163385
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.