Jardiniere

557571

JARDINIERE, Rörstrand, tidigt 1900-tal, porslin, förgylld floral dekor, stämplad Rörstrand, höjd 19 cm, bredd ca 35 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Smuts, krackelyr, ojämn botten

Keramik/Porslin

Monter 7

Jardiniere

Budhistorik (3 bud)

4162713
4158752
4154346

Slutpris SEK:
36 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.