Gustavsberg skål

557566

SKÅL, Gustavsberg, daterad 1897, porslin, i form utav ett ägg, märkt undertill Gustafsberg, höjd ca 22 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Missfärgningar och krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 7

Gustavsberg skål

Budhistorik (3 bud)

4164334
4155361
4155086

Slutpris SEK:
36 EUR, 42 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.