Bordsur 1800-tal

557560

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, figurscen i form av Amor och Psyke, nedre del med lejonmaskaroner samt knippe med fackla och pilkoger, (den senare i pastellage) alabaster, höjd ca 49 samt bredd 25 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Funktionen garanteras ej, smärre slitage, mindre nagg

Klockor/Ur, Bordsur

Monter 7

Bordsur 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4163720
5 000
4162767
4159618
1 600
4154156
4153715

Slutpris SEK:
5 000
489 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.