Vas Jerk Werkmäster

Föregående | Översikt | Nästa

557497

JERK WERKMÄSTER, vas av lergods, Nittsjö 1934-47. dekor av cirklar i relief, dalablå glasyr, stämpelmärkt NS SWEDEN och signerad 421 R/Z JW, höjd ca 25 cm

En dekorcirkel med obetydlig glasyrnagg

Keramik/Porslin, Design

557497 - Vas Jerk Werkmäster
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Vas Jerk Werkmäster

Budhistorik

2 dagar kvar
Avslutas 2018-07-18
19:36   (20:36 )
AKTUELLT BUD SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.