Vas Jerk Werkmäster

557497

JERK WERKMÄSTER, vas av lergods, Nittsjö 1934-47. dekor av cirklar i relief, dalablå glasyr, stämpelmärkt NS SWEDEN och signerad 421 R/Z JW, höjd ca 25 cm

En dekorcirkel med obetydlig glasyrnagg

Keramik/Porslin, Design

Vas Jerk Werkmäster

Budhistorik (2 bud)

4163982
4163950

Slutpris SEK:
32 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.