Tallrikar Qianlong

557484

TALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), blomsterdekor i underglasyrblått, diameter ca 24 cm

Samtliga med lagningar, samt naggade kanter

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Monter 5

Tallrikar Qianlong

Budhistorik (7 bud)
4163552
4158647
700
4158646
650
4158645
600
4158644
550

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.