Poul Cadovius ''Royal System'' hyllsystem

557461

POUL CADOVIUS, "Royal System", hyllsystem, 1900-talets mitt, fanerat i palisander, bestående av: 6 väggskivor, 1 barskåp med spegel och belysning, 1 skåp med dörrpar och bakomliggande hylla, 4 hyllplan, 1 tidningshylla, bredd per väggsektion ca 80 cm, höjd per väggsektion ca 250 cm, djup av skåp 40 cm, CITES intyg medföljer

Några mindre fanéringsskador, smärre slitage, ställvis något blekt, dörrparet för skåpet krävs ommontering, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Hyllor, Design

Rum 7

Budhistorik (11 bud)
4145273
9 400
4149518
9 200
4145273
8 400
4146478
8 200
4145273
8 000

Slutpris SEK:
9 400
918 EUR, 1 074 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.