Oidentifierad konstnär 1800-talets första hälft

557250

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-talets första hälft, porträtt sannolikt föreställande Kardinal Louis René Édouard de Rohan, baksida med inskription "Amandus Dei Gratia. SRE. Cardinalis Episcopus et Presicefes(?) de Rohan-Soubise", olja på koppar, ca 23x17 cm

Krackeleringar, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Monter 25

Budhistorik (9 bud)
4154476
900
4153851
850
4153851
4154475
750
4153851
500

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.