Tallrik Kina 1700-tal

557134

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av sjöfåglar i vass i underglasyrblått, brättet med strödda blommor, diameter ca 25 cm

Spricka, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

4150602
450
4150546
4150504
4150334

Slutpris SEK:
450
41 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.