Pop & Rock - Gitarr Levin de luxe 1951

521979

LEVIN, de luxe, gitarr, 1951, orkestermodell med cutaway och f-hål, lock i gran, sidor och botten i valnöt, inläggningar i pärlemorimitation, detaljer i mässing, serienummer 281243, i samtida fodral

Smärre slitage, torrsprickor, lack med krackeleringar, plektrumskydd med skador

Pop/Rock, Instrument, Tema

Rum 5

Budhistorik (17 bud)
4073075
12 500
4073073
12 000
4073069
11 500
4073065
11 000
4073062
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.