Ansgar Almquist, bordsarmaturer, 1 par

521690

ANSGAR ALMQUIST, bordsarmaturer, 1 par, Swedish Grace, 1943, brons i form av palmetter, lösa ljusmanschetter, sockel i trä, signerade A Almquist -43, fyra ljuspunkter vardera, höjd 42 cm

Smärre slitage

Belysning, Bordslampor, Design, Collection

Budhistorik (11 bud)
4021391
7 600
4018089
7 400
4005241
7 200
4004228
5 200
4002814
5 000

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.