Barbro Nilsson rölakan

521032

BARBRO NILSSON, "Falurutan, grå", matta, AB Märta Måås-Fjetterström, formgiven 1952, rölakan, signerad AB MMF BN, 205 x 145 cm

Fläckar, fransarna med slitage

Mattor/Textilier, Design, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Barbro Nilsson rölakan

Budhistorik (9 bud)
4022699
11 500
4022631
10 500
4022203
10 000
4000027
8 600
3999798
8 000

Slutpris SEK:
11 500
1 110 EUR, 1 260 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.