Armband 18 k vitguld gammalslipade diamanter

519831

ARMBAND, 18 k vitguld, 1930-tal, 6 gammalslipade diamanter totalt ca 3,00 ct, kvalité TCa-Ca (L-M)/SI2-I1, 310 mindre gammalslipade diamanter totalt ca 7,23 ct, rektangulära länkdelar, avlånga mellandelar vardera med dekor av en gammalslipad diamant infattad i en rörfattning, ostämplat, längd 18,5 cm, vikt 49,8 g

Guld/Smycken, Armband, Collection

Budhistorik (11 bud)
4021969
18 500
4021058
18 000
4016354
17 500
4015911
17 000
4012791
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 863 EUR, 2 116 USD
Utropspris SEK:
110 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.