Tebord rokokostil

528342

TEBORD, 1900-talets mitt, rokokostil, bricka av flintgods med handmålad dekor av blommor, bordet gråmålat, bordets höjd 73, 69x55 cm, brickans mått 53x40,5 cm

Senare bemålad, bricka med lagning, ytslitage.

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 22

Tebord rokokostil

Budhistorik (5 bud)
3881056
500
3877463
450
3876753
3877462
3876753

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.