Anshelm Schultzberg oljemålning

528044

ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): Vinterlandskap med härbre Värmlands-Rämen, signerad och daterad Schultzberg 1899, olja på duk, originalram från Johan Nibelius Förgyllare Slöjdgatan 1 Stockholm (etikett a tergo), ca 39x63 cm
PROVENIENS: Grosshandlare Axel F Johanson, Säffle.

Krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (9 bud)
3889580
3889578
1 700
3886187
1 600
3876833
1 400
3876832
1 300

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.