Karmstolar "Confidencestolen"

527827

PER ÖBERG, "Confidencestolen", 2 st, brännmärkta, 1985 samt 1986, samt numrerade, brännmärkta PÖ (Per Öberg (arkitekt), JH (Johan Hellström prototypsnickare), SPS (Sven Philip Sörensen donator), gråbetsade, sitthöjd ca 43 cm, numrerade och brännmärkta "10", "14"

Smärre slitage

Möbler, Stolar, Design

Rum 4

Karmstolar

Budhistorik (6 bud)
3893979
5 600
3893568
5 400
3892702
5 200
3887229
3 400
3887227

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.