Figurer brons Kina

527456

FIGURER, 1 par, brons, Kina, 1800-tal, i form av parställda fohundar, längd ca 9,5, höjd 7,5 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 13

Figurer brons Kina

Budhistorik (17 bud)
3887603
2 600
3886926
2 400
3886926
3887460
3886926
1 600

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.