Golvur

527147

GOLVUR, 1700-tal, urverk med månfas, slagfunktion, märkt Jos cooper whitchurch, fodral i mahogny, höjd ca 217 cm, pendel, nycklar och lod finns

fodralet med sprickor, slitage, lagningar, saknar datum skiva

Klockor/Ur

Rum 17

Golvur

Budhistorik (3 bud)

3887474
2 400
3887469
3885480

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.