Miniatyr

527071

MINIATYR, damporträtt, signerad Bussy, troligen 1900-talets början, diameter 6 cm. Fritt efter Franz Xaver Winterhalters porträtt av Eugénie de Montijo-Guzmán, comtesse de Teba, maka till kejsar Napoleon III av Frankrike.

Konst, Äldre måleri

Miniatyr

Budhistorik (5 bud)
3887529
450
3886686
3887528
3886686
3883215

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.