Skål Kyllikki Salmenhaara

527046

KYLLIKE SALMENHAARA, skål, Arabia, Finland, 1950-tal, stengods, dekor av vit glasyr, signerad ARABIA KS, höjd ca 4, diameter 13 cm

Keramik/Porslin

Skål Kyllikki Salmenhaara

Budhistorik (12 bud)
3883207
2 800
3883203
2 600
3883206
2 400
3883203
3883205

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.