Oidentifierad konstnär

526843

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Sovande gumma och barn, olja på duk, dubblerad, ca 45x47 cm.

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Enligt lapp på baksidan så har tavlan tillhört en doktor E Ekenstam med ättlingar under 1800-talet.

Krackelyr, några repor.

Konst, Äldre måleri

Oidentifierad konstnär

Budhistorik (6 bud)
3884706
7 000
3884687
6 200
3884685
5 200
3883882
3871374
3 400

Slutpris SEK:
7 000
671 EUR, 788 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.