Dalahäst

526770

DALAHÄST, tidigt 1900-tal, röd bemålning med polykrom dekor, höjd ca 15 cm, längd ca 14 cm

Slitage, färgbortfall

Diverse, Allmoge

Monter 13

Dalahäst

Budhistorik (14 bud)
3887845
3887839
1 400
3887832
1 300
3883604
3874479

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.