Yngve Ekström Laminofåtölj

526736

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, ek, Swedese, formgiven 1956, klädsel i fårskinn, brännmärkt "Swedia Design Yngve Ekström", sitthöjd ca 29-40 cm

Bruksslitage, fläckar och lackskador i karmen

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 11

Yngve Ekström Laminofåtölj

Budhistorik (21 bud)
3891062
5 800
3891078
5 600
3891062
5 400
3890987
5 200
3890957
5 000

Slutpris SEK:
5 800
556 EUR, 653 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.