Bruno Mathsson fåtölj Mina

526725

BRUNO MATHSSON, fåtölj, modell "Mina", 1900-talets andra hälft, skiktlimmad varmbörjd bok, skinnklädsel, brännmärkt Bruno Mathsson design Made in Sweden

Bruksslitage, senare skinnklädsel, ursprungligen röd, ommålad svart

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Bruno Mathsson fåtölj Mina

Budhistorik (20 bud)
3885830
3885842
3885830
1 900
3885839
1 800
3885830
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.