Väggur gustaviansk

526088

VÄGGPENDYL, urtavlan märkt Joh. Nyberg, Stockholm (Johan N, 1740-1801), gustaviansk, 1700-talets slut, höjd 97 cm, pendel och nyckel finns

senare bronserad, 2 dekorknoppar saknas, smärre skador

Klockor/Ur

Rum 13

Väggur gustaviansk

Budhistorik (5 bud)
3873246
6 200
3864973
3 200
3863872
3863355
3863340

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.