Ägghönor 3 st porslin

525958

ÄGGHÖNOR, 3 st, porslin, 2, 1900-talets första hälft, ej märkta, 1, 1800-talets andra hälft, märkt 'Gustafsberg Original', i form av ruvande höns, höjd ca 10-18 cm

Några nagg, några fläckar, en spricka, krackelering

Keramik/Porslin

Ägghönor 3 st porslin

Budhistorik (17 bud)
3859756
3872498
3859756
1 900
3872301
1 800
3859756
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.