Porslinsskål från Kina

525356

SKÅL, porslin, Kina, troligtvis Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med lotusslingor, höjd ca 9 cm, diameter ca 23 cm

Sprickor och lagningar, nagg i kanten

Orientaliskt, Porslin

Porslinsskål från Kina

Budhistorik (11 bud)
3853992
3869494
1 400
3853992
3868108
3853992
600

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.