Figur Kina Tang

525266

FIGUR, lergods, Kina, Tang (618-906), i form av hovdam, med spår av bemålning, höjd ca 37,5 cm

Lagningar, skador, avslag

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Figur Kina Tang

Budhistorik (3 bud)

3857587
3854095
500
3853900

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.