Brännvinsskål i silver

525262

BRÄNNVINSSKÅL, 1860-tal, Hälsingland, silver, stämplad Per-August Nordin, floral gravyr på utsidan, pegasi-formade handtag, höjd ca 12 cm, diameter ca 15 cm, vikt 144g

Smärre repor

Silver

Brännvinsskål i silver

Budhistorik (7 bud)
3869438
3 200
3869436
3867843
3867842
1 700
3863957
1 600

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.