Smörkärnare 1800-tal

525257

SMÖRKÄRNARE, 2 st, bemålade, daterade 1838 resp 1850, varav en med spännband i smide, höjd ca 26 resp 33 cm

Smärre skador, en kärnare (brunmålad) med senare spännband

Diverse, Allmoge

Rum 7

Smörkärnare 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

3859858
3868563
3859858

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.