Solspegel Vallauris

525118

CHATY VALLAURIS, Frankrike, 1900-talets andra hälft, i form av sol, bronserad metall, diameter ca 85 cm
Proveniens: Väija herrgård Ångermanland

Bruksslitage

Speglar, Design

Rum 4

Solspegel Vallauris

Budhistorik (21 bud)
3868763
5 600
3868757
5 400
3868752
5 200
3864482
5 000
3864482
4 200

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.