Servisglas Karlberg Elis Bergh

525107

ELIS BERGH, glasservis, modell "Karlberg", Kosta, 43 dlr +13 snarlika, bestående av (10) vinglas, (5) större selterglas, (12) mindre selterglas, (12) dessertvinsglas, (9) starkvinsglas, (3) koniska dessertvinsglas, (5) koniska starkvinsglas, glasens höjd ca 7-12 cm

Nagg i kanten på vissa glas, repor och allmänna bruksspår på samtliga, ojämna storlekar på vissa glas

Glas, Servisglas

Budhistorik (5 bud)
3866917
3865782
3858195
3854757
650
3854588

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.