Kräftservis delvis handmålad dekor

525106

KRÄFTSERVIS, glas, 1900-talets andra hälft, delvis handmålat, 8 sköljkoppar, kanna, skålfat, 11+6 snapsglas, 9 vinglas, brännvinskaraff med propp, vinglasets höjd 17 cm

Sköljskoppar med enstaka nagg

Glas, Matserviser, kaffeserviser

Monter 31

Budhistorik (11 bud)
3868655
2 800
3868584
2 600
3867506
2 400
3868582
3867506

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.