Ånglok med tender spår 1

525031

ÅNGLOK, spår 1, 1900-talets början, okänd tillverkare, spriteldat ånglok med tender, märkt på sidan "Gustaf af Uhr", ett koppel märkt "D.R.P", svartlackerat plåt med röda detaljer, total längd ca 54 cm

Skador, saknar troligen lyktor, delvis senare bemålning, del på tentern lös, rälsbit medföljer

Leksaker, Diverse

Monter 8

Ånglok med tender spår 1

Budhistorik (18 bud)
3877542
6 200
3877135
6 000
3877135
5 600
3877541
5 400
3877135
4 800

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.