Isvattenkanna Svenska Amerika Linien

524942

ISVATTENKANNA, porslin, Svenska Amerika Linien, 1900-talets mitt, i botten märkt, längd ca 19, höjd ca 19 cm

Smärre slitage, glasyr med smärre tillverkningsdefekter

Keramik/Porslin, Diverse, Nautica/Technica

Monter 27

Budhistorik (26 bud)
3865898
5 000
3866012
4 800
3865898
4 600
3866011
4 400
3865898

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.