Simon & Halbig biskvi flickdocka

524930

SIMON & HALBIG BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvudet märkt "S&H, K*R, 55" , med insatta bruna blundögon, öppen mun med tänder, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, hål för örhängen, kulledad kropp i trä och massa, klädd i slten klänning, längd ca 54 cm

Kroppen och peruken med slitage, ögonfransar saknas, löst strängad

Leksaker, Diverse

Monter 27

Budhistorik (8 bud)
3866124
700
3865818
650
3866122
600
3865818
500
3864411
450

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.