Folke Hermelin oljemålning

524915

FOLKE HERMELIN (1880-1955): Allmänna Gränd, Djurgårdsstaden, signerad och daterad Folke Hermelin 1922, olja på pannå, 28 x 35 cm

UTSTÄLLD: Östgöta Konstförenings utställning, Linköping och Norrköping 1922

Konst, Äldre måleri, Collection

Folke Hermelin oljemålning

Budhistorik (15 bud)
3879872
8 000
3879871
7 400
3879814
2 400
3878473
3875425

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.