Gunnar Nylund Chamotte Rörstrand

524839

GUNNAR NYLUND, "Chamotte", vas, stengods, grön glasyr, Rörstrand, stämplad Nylund, höjd ca 21 cm

Nagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 7

Budhistorik (28 bud)
3866057
2 600
3860447
2 400
3858388
3856144
3852319
1 900

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.