Såsskålar silver Adolf Zethelius och NK

524701

ADOLF ZETHELIUS, såsskål, stämplad 1835, NORDISKA KOMPANIET, såsskål på fat, silver, stämplade 1917, godronerade liv, höjd 7,5-9 cm, vikt 598 g

ytslitage

Silver

Monter 24

Budhistorik (7 bud)
3862444
3864306
3862444
3852728
3852727
1 400

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.