Fat Kina 1700-tal

524529

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsavsats med tårpil samt pion i underglasyrblått, brättet med strödda blommor, längd ca 35 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

3857016
1 600
3854994
3846487
500
3843835

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.