Johan Erik Höglander fåtöljer

524448

JOHAN ERIK HÖGLANDER (stolmakare i Stockholm 1777-1813), fåtöljer, 1 par, gustavianska, signerade IEH, skuren dekor, kannelerade ben, sitthöjd ca 40 cm

Omfattande skador och lagningar

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Johan Erik Höglander fåtöljer

Budhistorik (13 bud)
3861890
18 000
3861884
15 000
3861823
13 000
3861821
10 500
3861074
10 000

Slutpris SEK:
18 000
1 724 EUR, 2 025 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.