Fritz von Dardel teckning i tusch och akvarell

524172

FRITZ VON DARDEL (1817-1901): "Ni fryser! Får jag laga Er rock, min vän?", tusch och akvarell på papper, 20,5x23 cm

Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873

Rum 9, Vagga 1

Budhistorik (6 bud)
3866190
2 400
3855331
3852652
3852652
1 700
3855330
1 600

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.