Pilgrimsflaska Kina 1800-tal

524078

PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, med hänklar, dekor av parställda drakar samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 27 cm

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Pilgrimsflaska Kina 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
3859065
3 400
3859023
3 200
3858725
3858763
2 800
3858725

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.