Sabel

524072

SABEL, 1800-talets första hälft, sannolikt Danmark, mässingsfäste med lejonkappa, stålbalja stämplad J Herazcek, längd ca 81 cm

Slitage, balja med bucklor, nedslipad klinga

Vapen/Medaljer

Rum 7

Sabel

Budhistorik (13 bud)
3859352
3859397
1 400
3859352
750
3858396
700
3859139
700

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.