Simon Gate Orrefors

523862

SIMON GATE, skål, glas, Orrefors, 1930-tal, Swedish Grace, graverad dekor av poserande kvinnor, gravör Karl Rössler, 1932, signerad "G. 454.22 KR", diameter ca 19, höjd ca 13 cm

Underfat saknas

Glas, Konstglas

Simon Gate Orrefors

Budhistorik (3 bud)

3856252
3855937
1 400
3837267

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.